عمر مفید اکشتنشن مژه حدود ۸ هفته است که با ریزش طبیعی مژه آن هم می افتد.
تعداد مژه هایی که برای بانوان برای اکستنشن در نظر گرفته می شود بستگی به چگالی مژه و حجم چشم و پلک دارد.

مژه مصنوعی روی مژه طبیعی به کار می رود و بنابراین این کاشت مژه به عوامل مختلف بستگی دارد.


بلندی مژه مصنوعی نباید از دو برابر مژه طبیعی بیش تر باشد تا چهره عروسکی و فانتزی پیدا نکنید. مخصوصا اگر مژه ضعیف دارید باعث ریزش ان می شود.


اگر پوست حساسی دارید توصیه می کنیم که چند عدد مژه کاشته و اگر مشکل پوستی پیدا نکردید پس از چند روز بقیه فرآیند را زیر نظر یک فرد ماهر انجام دهید.
از خاراندن چشم و مژه ها و مالیدن آن خودداری کنید.
بهتر است افرادی که کاشت مژه دارند٬ از سونای خشک و بخار پرهیز کنند.
وقتی زیر دوش می روید مراقب فشار آب مستقیم روی صورت باشید.
اگر مژه های بلند دارید و پر پشت است٬ فقط به خاطر تصاویر و آگهی اینستاگرامی دنبال این کار نباشید. اکستنشن مژه به افرادی توصیه می شود که طول مژه کم تر از ۳ میلی متر داشته باشند.
کاشت مژه باید توسط افراد ماهر با وسایل استریل انجام شود. چون گاها مشاهده می شود که مژه های پلک بالا و پایین به هم می چسبد که سبب کنده شدن مژه طبیعی خواهد شد.


مراقب باشید که چسب در فرآیند EXTENSION وارد محوطه چشم نشده و آلرژی ایجاد نکند. حتما در فرآیند٬ چشمان خود را بسته نگهدارید. این چسب ها زمینه ساز اگزما هستند.


چسب مژه مصنوعی باعث التهاب پوستی می شود. اگر به چسب حساسیت دارید و دچارعفونت لایه نازک بالای چشم هستید به پزشک متخصص پوست و چشم مراجعه کرده و از خود درمانی اینترنتی پرهیز کنید. این چسب ها معمولا مواد سرطان زا دارد.
از تعدد اکستنشن خودداری کنید تا تنش فشاری زیادی به پیاز مژه شما وارد نشود.

چرا که احتمال داردکه مژه های طبیعی را از دست بدهید.

به دلیل تعداد بالای تک مژه ها و استحکام بیش تر چسب٬ فشار زیادی به پلک وارد می شود.
همان طور که در این گفتار لوکس تهران گفتیم٬ روی مژه مصنوعی ریمل نزنید.

التهاب چشم را بالا برده و پرخونی در چشم و خارش چشم را به دنبال دارد. در این حالت فوری به پزشک چشم و پوست مراجعه کنید نه پزشک عمومی!