1. قبل و بعد از وکس کردن، خیلی آرام و ملایم پوستتان را لایه برداری کنید. یک اسکراب بدن خریداری کنید، یا خودتان در خانه اسکراب بسازید و با آن به آرامی پوستتان را ماساژ دهید.
قبل از وکس این کار باعث می‌شود موهای کوچک و زیرپوستی به سطح پوست آمده و بعد از وکس پوستتان کاملا یکدست و تمیز شود.

2. اندازه مناسب موها برای وکس کردن، بین 6 میلی میتر تا 2 سانتی متر است.
اگر موهایتان از این حد کوتاه‌تر است، وکس توانایی درآوردن آن را نخواهد داشت. بهتر است یا چند روز صبر کنید تا موها بلندتر شوند و یا از تیغ استفاده کنید.
اگر موهایتان بلندتر از 2 سانتی متر باشد، هم وکس برایتان بسیار دردآور خواهد بود و هم به خوبی انجام نمی‌شود. پس اول با قیچی کمی موها را کوتاه کرده و سپس کار را شروع کنید.

3. اگر هرگونه رطوبت یا عرقی روی پوستتان باشد، وکس به سختی انجام شده و موهایتان به خوبی در نمی‌آیند. به همین دلیل حتما از قبل کمی پودر بچه کنارتان داشته باشید و آن را روی بدنتان بپاشید. پودر را خوب با دست پخش کنید، خواهید دید که هر نوع رطوبت اضافی را به خود جذب کرده و به راحتی می‌توانید کار را ادامه دهید.

 

4. حتما قبل از اینکه وکس را در مساحت زیاد روی پوستتان بزنید، آن را روی قسمت داخلی مچ دستتان امتحان کنید. اگر احساس سوزش داشتید، اجازه دهید تا کمی سرد شود. ولی نه آن قدر که بسیار غلیظ شده و نتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

5. وکس را حتما در جهت رویش موها بزنید. به این صورت، هم راحت‌تر می‌توانید آن را روی پوست پخش کنید و هم کندن آن ساده‌تر خواهد بود. سپس پد را نیز در جهت رویش موها چسبانده و دستتان را در همان جهت روی پد خوب تکان دهید تا کاملا به پوست بچسبد.
پس از چند ثانیه، پد را در خلاف جهت رویش موها و کاملا به صورت ناگهانی بکشید تا درد کمتری حس کنید.

6. بیشتر از دوبار پشت سر هم، یک ناحیه را وکس نکنید. با هربار وکس، پوست آن ناحیه حساس شده و اگر این کار بیشتر از دوبار انجام شود، ممکن است باعث ایجاد سوزش و زخم شود. اگر بعد از دوبار همچنان چند تار مو باقی مانده بود، معطل نکنید و با موچین آن‌ها را جدا کنید!

7. پس از وکس، پوستتان را با روغن بچه خوب ماساژ (بهترین روغن‌های مناسب ماساژ) دهید و بگذارید برای چند دقیه روی پوست بماند تا التهاب را از بین ببرد.